ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7843258
*
nr 784 3258
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 100+ 64
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 18:35:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 18:52:47
1
350 kr
18/10 22:06:08
2
150 kr
18/10 23:11:05
3
500 kr
20/10 11:22:02
4
800 kr
21/10 15:36:35
5
1.000 kr
22/10 08:46:48
6
1.300 kr
22/10 10:34:12
5
1.300 kr
22/10 10:34:46
5
1.500 kr
22/10 16:28:31
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 784 3258
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 100+ 64
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 18:52:47 | 1 | 350 kr |
18/10 22:06:08 | 2 | 150 kr |
18/10 23:11:05 | 3 | 500 kr |
20/10 11:22:02 | 4 | 800 kr |
21/10 15:36:35 | 5 | 1.000 kr |
22/10 08:46:48 | 6 | 1.300 kr |
22/10 10:34:12 | 5 | 1.300 kr |
22/10 10:34:46 | 5 | 1.500 kr |
22/10 16:28:31 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02